Optimum Line to stolarka okienna o głębokości zabudowy 76mm będąca alternatywnym rozwiązaniem pomiędzy systemami 70mm a 82mm. Wielokomorowa konstrukcja ramy i skrzydła pozwala osiągnąć niski współczynnik przenikania ciepła. System posiada wysokiej jakości uszczelki wraz z dodatkową uszczelką środkową zapewniając bardzo dobrą izolację cieplną i akustyczną
Cechy i zalety linii OPTIMUM
- bardzo dobre właściwości izotermiczne zmniejszające koszty ogrzewania
- głębokość profilu 76 mm zapewnia izolacyjność, wytrzymałość i sztywność okna
- Wariant standardowy z dodatkową uszczelką środkową to układ trzech uszczelek (zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej) doskonale izolujący hałas, zimno, wilgoć i przeciągi. Uszczelka środkowa pewnie zamocowana do ramy.
- Grubość ścianek zewnętrznych profila wynosi 3 mm (z tolerancją 0,2 mm), czyli parametr spełniający najwyższe standardy RAL – „Klasa A
- Sprawdzone przez dziesiątki lat, godne polecenia wzmocnienia stalowe VEKA zapewniające doskonałą statykę, długookresowe zachowanie funkcji okna oraz bezpieczeństwo antywłamaniowe.
- bogata paleta kolorystyczna struktur drewnopodobnych
- zautomatyzowana produkcja i kontrola jakości gwarantują najwyższą jakość wykonania
- ciepła ramka swisspacer zapobiega tworzeniu się mostka termicznego pod szybą
- niezawodne okucie ROTO NT w kolorze srebrnym
- klamka Hoppe Secustic to długie działanie i zabezpieczenie przed włamaniem
- Uw=0,86 W/m2K dla okna referencyjnego 1230×1480
Stosowanie szyb ciepłochronnych jest następstwem nieustającego postępu technicznego oraz dążeniem współczesnego budownictwa do zminimalizowania zapotrzebowania na ogrzewanie, a właściwa izolacyjność budynków odgrywa coraz większą rolę. Nowoczesne zarządzanie energią polega przede wszystkim na zmniejszaniu strat energii oraz kontrolowanym wykorzystywaniu darmowej energii słonecznej.
W systemie Premium Line oraz Koncept Line stosujemy w standardzie szyby dwukomorowe.
Szyby ciepłochronne dwukomorowe
Rosnące ceny tradycyjnych nośników energii, kurczące się zasoby surowców energetycznych, ograniczenia związane z emisją szkodliwego dla środowiska dwutlenku węgla oraz coraz większe zagrożenie zmianami klimatycznymi wymuszają wprowadzenie efektywnych i oszczędnych technologii.
Stąd też nasza propozycja idąca w kierunku poprawy współczynnika przenikalności cieplnej całego budynku – szyby ciepłochronne dwukomorowe, zbudowane są z 2 szyb z powłoką termoizolacyjną, i przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem, co pozwala na uzyskanie doskonałej równowagi pomiędzy najniższymi współczynnikami U o wartości nawet 0,5 [W/(m2 K)] a przepuszczalnością energii (g= 50) i najwyższą przejrzystością (71% przepuszczalności światła) .
Szyby tego typu znajdują zastosowanie w obiektach, w których szczególnie ważne jest osiągnięcie jak najniższego współczynnika przenikalności cieplnej, zwłaszcza w domach pasywnych.
ZALETY szyb ciepłochronnych:
LEPSZY KOMFORT:
- obniżenie efektu zimnej szyby,
- redukcja zjawiska kondensacji pary wodnej (równoważąc temperaturę szyby z temperaturą panującą wewnątrz pomieszczenia, unika się ryzyka wystąpienia zjawiska roszenia szyby),
- bardzo dobra przejrzystość i neutralna kolorystyka
OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII + OCHRONA ŚRODOWISKA:
- niższe koszty ogrzewania,
- ochrona środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
UNIWERSALNOŚĆ:
Szyby ciepłochronne działają zarówno w lecie, ograniczając nagrzewanie pomieszczenia, jak i zimą, ograniczając utratę ciepła z pomieszczenia. Dzięki zmniejszeniu promieniowania ultrafioletowego wnikającego do wnętrza, chronimy nasze zdrowie i spowalniamy proces płowienia mebli, dywanów i zasłon.
Dla zwiększenia bezpieczeństwa, możemy zastosować szkło o zwiększonej odporności na przebicie i rozbicie. Zadaniem szkła bezpiecznego jest ochrona przed zranieniem w przypadku jego rozbicia oraz stworzenie skutecznej bariery przed atakiem z zewnątrz i włamaniem. W tym celu stosuje się szkło laminowane, w którym tafle szkła sklejone są ze sobą jedną lub wieloma warstwami folii.
Wysokiej jakości system okuć rozwierno-uchylnych Roto NT do różnych kształtów okien z PVC ustanawia na całym świecie standardy jako lider technologii i rynku oraz spełnia najwyższe wymogi w odniesieniu do bezpieczeństwa, komfortu obsługi, trwałości i designu.
Wszystkie elementy modułowego systemu Roto NT są kompatybilne i mogą być łączone ze sobą w różnorakich kombinacjach. Dzięki temu mogą one spełniać różnorodne oczekiwania klientów.
Przeznaczone do:
- okien rozwiernych / rozwierno-uchylnych
- skrzydeł ze standardową stroną zawiasową Roto NT o masie 130 kg
- skrzydeł o masie do 150 kg z ukrytą stroną zawiasową Roto NT Designo
System okuć Roto NT oferuje różne strony zawiasowe, odpowiadające zróżnicowanym wymogom.
Obok standardowych stron zawiasowych do profili z PVC dostępne są okucia z ukrytą stroną zawiasową Roto NT Designo, jest to nowy standardy w zakresie designu, elegancji i komfortu: na oknie nie widać żadnych elementów okucia, nie ma potrzeby stosowania osłonek – nic nie zakłóca perfekcyjnego wyglądu okna, nawet w przypadku ciężkich skrzydeł o masie znacznie powyżej 100 kg.
Zastosowany w każdej kwaterze rozwierno-uchylnej okna mechanizm mikrowentylacji umożliwia dopływ świeżego powietrza poprzez niewielkie rozszczelnienie skrzydła na jego obwodzie. W ten sposób ani zacinający deszcz, ani silny wiatr nie przedostają się do wnetrza pomieszczenia.
Podstawową wersję okuć można doposażyć w różne dodatkowe elementy czy funkcje, w zależności od zastosowania okien towarzyszącym im wymogów, potrzeb czy oczekiwań Klienta:
- wielostopniowy uchył
- blokadę błędnego położenia klamki
- hamulec rozwarcia sterowany klamką
- zatrzask z uchwytem do drzwi balkonowych
- zabezpieczenie antywyważeniowe (klasy WK1, WK2)
- klamkę z przyciskiem lub kluczykiem
- klamkę dwustronną z zamkiem
Nasze Systemy profili okiennych oferowane są w bogatej palecie kolorów i wykończeń, w tym odwzorowujących strukturę różnych gatunków drewna oraz niektóre metale, np. aluminium. Dlatego okna z nich wykonane doskonale komponują się z każdą fasadą oraz każdym stylem architektonicznym.
Do wyboru jest kilkadziesiąt kolorów, co daje wyjątkową swobodę doboru koloru okien do fasady budynku oraz jego wnętrza. Fantazji nie stawiamy niemal żadnych granic: Dobór może być harmonijny albo kontrastowy, ale zawsze nieco ekstrawagancki, podkreślający indywidualny charakter Państwa domu.
Dla dalszego wzbogacenia możliwości projektowych, stolarka może być wyprodukowana nie tylko w jednym, lecz na życzenie również w dwóch odmiennych kolorach jeden widoczny od zewnątrz, drugi od wewnątrz budynku.