Okna PCV Classic

Okno w sytemie Classic Line produkowane są na bazie profili 6-komorowych o głębokości 74 mm. Dostępne od zaraz w pełnej gamie kolorystycznej, w wymiarze i kształcie oczekiwanym przez Klienta. Do dyspozycji pozostają kombinacje profili o różnym kształcie, co dodatkowo wzbogaca naszą ofertę.

Są godne polecenia jako element klasycznego stylu oraz jako motyw wystroju współgrający z otaczającym obrazem. Dzięki naszym oknom architektura nabiera szczególnej estetyki. Na życzenie klienta wykonujemy okna o różnym kształcie (skosy, łuki, koła, bawole oka) jak i sposobie otwierania (rozwierne, uchulne. rozwierno-uchylne, harmonijkowe, przesuwne czy obrotowe).
Pozwala to na nieograniczoną inwencję twórczą. Okna cieszą oko klarownym, eleganckim wykończeniem, miękkimi konturami i nieprzemijającą elegancją.

Cechy i zalety okien z linii Classic

 • Dobra izolacja cieplna i akustyczna za sprawą specjalnego rozmieszczenia komór
 • głębokość profila 74 mm z 6 komorami zapewnia izolacyjność, wytrzymałość  i sztywność okna
 • bogata paleta kolorystyczna struktur drewnopodobnych
 • akryl kolor – szkło wtapiane barwione w masie
 • ciepła ramka swisspacer zapobiega tworzeniu się mostka termicznego pod szybą
 • Łatwa pielęgnacja dzięki dużej i gładkiej powierzchni wrębu
 • zautomatyzowana produkcja i kontrola jakości gwarantują najwyższą jakość wykonania
 • ochrona przed zimnem i hałasem dzięki ilości i ukształtowaniu komór
 • niezawodne okucie ROTO NT w kolorze srebrnym
 • klamka Hoppe Secustic to długie działanie i zabezpieczenie przed włamaniem
 • eleganckie kształty z zaokrąglonymi krawędziami to estetyka i szlachetna ozdoba

Do wyboru wersja ze skrzydłem prostym, niezlicowanym jak również ze skrzydłem półzlicowaym

Stosowanie szyb ciepłochronnych jest następstwem nieustającego postępu technicznego oraz dążeniem współczesnego budownictwa do zminimalizowania zapotrzebowania na ogrzewanie, a właściwa izolacyjność budynków odgrywa coraz większą rolę. Nowoczesne zarządzanie energią polega przede wszystkim na zmniejszaniu strat energii oraz kontrolowanym wykorzystywaniu darmowej energii słonecznej.

W systemie Classic Line oraz Round Line stosujemy w standardzie szyby jednokomorowe.

Szyby ciepłochronne jednokomorowe produkowane są ze szkła niskoemisyjnego miękkopowłokowego, które wytwarzane jest w procesie „off line” tzn. metaliczna powłoka nakładana jest na taflę poza linią produkcyjną szkła float. Wartość współczynnika emisyjności tej powłoki jest kilkakrotnie niższa niż szkła. Szyba jednokomorowa zbudowana z tego typu szkła pozwala na osiągnięcie znakomitych parametrów: wysokiej przepuszczalność światła dziennego, maksymalnie niskiego współczynnika przenikalności cieplnej U, najwyższej przejrzystości, neutralności kolorów oraz optymalnej przepuszczalności energii (szyba z wypełnioną gazem szlachetnym przestrzenią międzyszybową (argon) osiąga współczynnik przenikania ciepła U=1,1 [W/(m2 K)].

ZALETY szyb ciepłochronnych:

LEPSZY KOMFORT:

 • obniżenie efektu zimnej szyby,
 • redukcja zjawiska kondensacji pary wodnej (równoważąc temperaturę szyby z temperaturą panującą wewnątrz pomieszczenia, unika się ryzyka wystąpienia zjawiska roszenia szyby),
 • bardzo dobra przejrzystość i neutralna kolorystyka

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII + OCHRONA ŚRODOWISKA:

 • niższe koszty ogrzewania,
 • ochrona środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

UNIWERSALNOŚĆ:

Szyby ciepłochronne działają zarówno w lecie, ograniczając nagrzewanie pomieszczenia, jak i zimą, ograniczając utratę ciepła z pomieszczenia. Dzięki zmniejszeniu promieniowania ultrafioletowego wnikającego do wnętrza, chronimy nasze zdrowie i spowalniamy proces płowienia mebli, dywanów i zasłon.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa, możemy zastosować szkło o zwiększonej odporności na przebicie i rozbicie. Zadaniem szkła bezpiecznego jest ochrona przed zranieniem w przypadku jego rozbicia oraz stworzenie skutecznej bariery przed atakiem z zewnątrz i włamaniem. W tym celu stosuje się szkło laminowane, w którym tafle szkła sklejone są ze sobą jedną lub wieloma warstwami folii.

Wysokiej jakości system okuć rozwierno-uchylnych Roto NT do różnych kształtów okien z PVC ustanawia na całym świecie standardy jako lider technologii i rynku oraz spełnia najwyższe wymogi w odniesieniu do bezpieczeństwa, komfortu obsługi, trwałości i designu.

Wszystkie elementy modułowego systemu Roto NT są kompatybilne i mogą być łączone ze sobą w różnorakich kombinacjach. Dzięki temu mogą one spełniać różnorodne oczekiwania klientów.

Przeznaczone do:

 • okien rozwiernych / rozwierno-uchylnych
 • skrzydeł ze standardową stroną zawiasową Roto NT o masie 130 kg
 • skrzydeł o masie do 150 kg z ukrytą stroną zawiasową Roto NT Designo

System okuć Roto NT oferuje różne strony zawiasowe, odpowiadające zróżnicowanym wymogom.
Obok standardowych stron zawiasowych do profili z PVC dostępne są okucia z ukrytą stroną zawiasową Roto NT Designo, jest to nowy standardy w zakresie designu, elegancji i komfortu: na oknie nie widać żadnych elementów okucia, nie ma potrzeby stosowania osłonek – nic nie zakłóca perfekcyjnego wyglądu okna, nawet w przypadku ciężkich skrzydeł o masie znacznie powyżej 100 kg.

Zastosowany w każdej kwaterze rozwierno-uchylnej okna mechanizm mikrowentylacji umożliwia dopływ świeżego powietrza poprzez niewielkie rozszczelnienie skrzydła na jego obwodzie. W ten sposób ani zacinający deszcz, ani silny wiatr nie przedostają się do wnetrza pomieszczenia.

Podstawową wersję okuć można doposażyć w różne dodatkowe elementy czy funkcje, w zależności od zastosowania okien towarzyszącym im wymogów, potrzeb czy oczekiwań Klienta:

 • wielostopniowy uchył
 • blokadę błędnego położenia klamki
 • hamulec rozwarcia sterowany klamką
 • zatrzask z uchwytem do drzwi balkonowych
 • zabezpieczenie antywyważeniowe (klasy WK1, WK2)
 • klamkę z przyciskiem lub kluczykiem
 • klamkę dwustronną z zamkiem

Nasze Systemy profili okiennych oferowane są w bogatej palecie kolorów i wykończeń, w tym odwzorowujących strukturę różnych gatunków drewna oraz niektóre metale, np. aluminium. Dlatego okna z nich wykonane doskonale komponują się z każdą fasadą oraz każdym stylem architektonicznym.

Do wyboru jest kilkadziesiąt kolorów, co daje wyjątkową swobodę doboru koloru okien do fasady budynku oraz jego wnętrza. Fantazji nie stawiamy niemal żadnych granic: Dobór może być harmonijny albo kontrastowy, ale zawsze nieco ekstrawagancki, podkreślający indywidualny charakter Państwa domu.

Dla dalszego wzbogacenia możliwości projektowych, stolarka może być wyprodukowana nie tylko w jednym, lecz na życzenie również w dwóch odmiennych kolorach jeden widoczny od zewnątrz, drugi od wewnątrz budynku.